| Modellnummer | LG21C |
| Dimensioner (tum) | 50*10.16*4.33 |
| Driva | 150/200/250W |
| Spänning | AC120-277V |
| CcT | 3500K/ 4000K/ 5000K |
| Lysande effektivitet | 150im/w |
| Lysande flöde 100 | 22500/30000/37500IM |
| Pf | > 0,9 |
| Cri | > 80 |
| Strålvinkel | 120 ° |
| Nybyggnation, PCB fäst vid locket, lätt att installera och göra ledningar för extern | | Våtklass |
| Klipp design | | Allmänt används i olika situationer |
I hemrenovering och design av kommersiella utrymmen påverkar belysningslayouten direkt den övergripande strukturen och visuella komforten i ett utrymme. Från...
Lämpliga inomhusmiljöer för LED-skottljus LED-skottljus har blivit den bästa belysningslösningen för moderna inomhusutrymmen på grund av deras ...
I modern ljusdesign, LED-panelljus har blivit det föredragna valet för många kommersiella utrymmen och bostäder på grund av deras effektivitet, energi...
Vad är regeln för taklampor? Installation av en LED-takljus är inte så enkelt som att bara "köpa en lampa och hänga upp den." För att uppnå ...
Med den växande medvetenheten om energibesparing och miljömässig hållbarhet har LED-listbeslag gradvis blivit det föredragna belysningsvalet för moderna utry...
1. Översikt över strömförlust och effektivitetsförlust i LED-panellampor LED-panelljus används ofta i modern belysning på grund av sin ener...