| Modellnummer | LG09F-220-15 |
| Dimensioner (mm) | 220*220*59.5 |
| Driva | 15w |
| Spänning | AC220-240V |
| CcT | 2700K/3000K/4000K/5000K/6500K |
| Lysande effektivitet | 90/100lm/w |
| Lysande | 1350 lm |
| Df | > 0,7/0,9 |
| Cri | > 80 |
| Strålvinkel | 120 ° |
| IP -klassskydd | IP44 |
| Installationsverktyg ingår I tillbehörspåse lätt att installera | | Sensorfunktion |
| Enhetlig och vacker ljusutsläpp | | Används allmänt i olika situationer |
I hemrenovering och design av kommersiella utrymmen påverkar belysningslayouten direkt den övergripande strukturen och visuella komforten i ett utrymme. Från...
Lämpliga inomhusmiljöer för LED-skottljus LED-skottljus har blivit den bästa belysningslösningen för moderna inomhusutrymmen på grund av deras ...
I modern ljusdesign, LED-panelljus har blivit det föredragna valet för många kommersiella utrymmen och bostäder på grund av deras effektivitet, energi...
Vad är regeln för taklampor? Installation av en LED-takljus är inte så enkelt som att bara "köpa en lampa och hänga upp den." För att uppnå ...
Med den växande medvetenheten om energibesparing och miljömässig hållbarhet har LED-listbeslag gradvis blivit det föredragna belysningsvalet för moderna utry...
1. Översikt över strömförlust och effektivitetsförlust i LED-panellampor LED-panelljus används ofta i modern belysning på grund av sin ener...